PVC-t ide, PVC-t oda, azaz a PVC idomok és felhasználásuk
PVC csövekkel sokszor, sok helyen találkozhatunk, de nem biztos, hogy tudjuk pontosan, milyen lehetőségeink vannak ezeknek a kevdező áron beszerezhető elemeknek a felhasználásra. A PVC csöveket és idomokat elsősorban szürkevíz elvezetésre használják, de csapadékvíz elvezetéshez is szuper segítségül szolgálhatnak. A PVC, mint anyag számtalan előnnyel rendelkezik: a hosszú élettartamon túl korrózióálló, kopásálló és könnyen szerelhető, sőt remekül bírja a nagy nyomást, ebből adódóan pedig kifejezetten biztonságos a használata.
A fentiekből is jól láthatod, hogy amennyiben jól megtervezed és kivitelezed a PVC idomokkal és csövekkel való munkálatokat, úgy akár egy életre letuhatod ezekkel a kedvező árú termékekkel a szennyvíz-, szürkevíz- és csapadékelvezetés gondját.
Vegyük is végig, hogy egy hálózat kiépítéséhez milyen csövekre, idomokra és a szereléshez milyen kiegészítőkre lehet szükséged. A PVC idomok bőséges választékának – úgy típusban, mint méretben – köszönhetően pedig lényegében bárhol kiépíthető a csőhálózat a kérdéses ingatlan tulajdonságaitól és adottságaitól függetlenül.
A T idomtól az áttoló karmantyún át a szuez szifonig
Az épületgépészetben használatos különféle PVC idomokból majdhogynem Dunát lehetne rekeszteni, annyi féle-fajta létezik – ezeket tekintjük most át a teljesség igénye nélkül.
- A PVC könyök feladata a csövek egymáshoz kapcsolása a tervezett vezeték irányának megfelelően. 45 és 90 fokos kivitelben elérhetőek a legkisebb 32-es mérettől, akár a legnagyobbakig.
- T vagy Y idom a csőhálózat elágazásánál jelentenek nagy segítséget.
- Az áttoló karmantyú, amelyet toldó néven is emlegetnek sokan a PVC csövek csatlakoztatására szolgáló idom.
- A PVC dugó, avagy végzáró dugó a csövek lezárásához használható idom.
- A szűkítő feladata a nevében is megtalálható. A szűkítők használatával egy kisebb és egy nagyobb átmérőjű idomot kapcsolahatunk össze a rendszeren belül.
- A PVC szuez szifonok különeges kialakítást kaptak. Ezeket a remek eszközöket más néven padlóösszefolyó néven is ismerheted. Többféle kivitelben is megrendelheted ezt a dugulások kialakulását megakadályozó, elhárító idomot. Csőtörés esetén ez az egyszerű kis PVC cső fajta fogja megakadályozni, hogy az egész házat elöntse a víz!
A fentieken túl számos PVC idom és KG idom vásárolható meg online barkácsáruházunk polcairól, segítségükkel pedig a legtökéletesebb szennyvízelvezető rendszert építheted ki Te is!
110 toldó PVC
110-50 Y idom szűkített PVC
63 dugó PVC
50-32 Y idom szűkített PVC
50 toldó PVC
40 toldó PVC
63 PVC cső tokos (100cm)
50 Y idom PVC
32 toldó PVC
40-32 Y idom szűkített PVC
110-50 szűkítő PVC
63 PVC cső tokos (200cm)
110-63 Y idom szűkített PVC
110-50 T idom szűkített PVC
40-32 szűkítő PVC
110 Y idom PVC
50 könyök 45° PVC
Magasított szuez fedrács rozsdamentes fedlappal
3 ágú szuez szifon PVC
32 PVC cső tokos (50cm)
1 ágú szuez szifon PVC
40 Y idom PVC
110 PVC cső tokos (50cm)
110 könyök 45° PVC
50 PVC cső tokos (200cm)
50 dugó PVC
40 PVC cső tokos (50cm)
32 dugó PVC
110-63 szűkítő PVC
40 könyök 45° PVC
110 dugó PVC
50-40 Y idom szűkített PVC
32 T idom PVC
63 könyök 45° PVC
40 PVC cső tokos (200cm)
63 Y idom PVC
50 PVC cső tokos (50cm)
63-50 szűkítő PVC
32 Y idom PVC
110 T idom PVC
63 toldó PVC
Síkosítóanyag 250gr
40 dugó PVC
2 ágú szuez szifon PVC
32 PVC cső tokos (200cm)
32 könyök 45° PVC
50-40 szűkítő PVC
50-32 szűkítő PVC
50 T idom PVC